Your address will show here +12 34 56 78

وبلاگ دکتر شرابه هزارخوانی

در اینجا شما می توانید به نوشته های دکتر هزارخانی دسترسی داشته باشید همچنین در صورتی که سوالی داشتید میتوانید در قسمت دیدگاه های هر پست یا تماس با دکتر بیان کنید.

دسته‌بندی نشده

کارسینوم مدولاری تیروئیدMedullary Thyruid Carcinoma) MTC) کمتر از 5 درصد کل تومورهای تیروئید را شامل میشود.این تومور از سلولهای C یا پارافولیکولار تیروئید منشاء میگیرد. سلولهای کارسینوم مدولاری تیروئید، هورمون کلسیتونین Calcitonin ترشح میکنند.سلولهای تومورال  قابلیت انتشار از طریق لنفاتیک در محل تیروئید، غدد لنفاوی و همچنین انتشار خونی به ریه، استخوانها و کبد دارند.MtcMTC اغلب قوام سفت و بدون کپسول داردارد د. در پاتولوژی تومور اغلب یک بستر آمیلوئید دیده میشود. تشخیص پاتولوژی با رنگ ایمونوهیستوشیمیایی شیمیایی بافت تومورال برای کلسیتوئین و CEA Carcino Embryonic Antigeشخص میشود.تظاهرات بالینی تومورSEE DETAIL...

بیشتر بخوانید
دسته‌بندی نشده

منوپوز به آخرین سیکل قائدگی خانم ها اطلاق می شود که بعد از آن سیکل های ماهیانه متوقف می شود.اگه در خانمی به مدت 12 ماه سیکل ماهانه قطع شود این فرد یائسه تلقی می شود. سن متوسط یائسگی در خانم ها 51 سال است.مرحله قبل یائسگی ( پری منوپوز – Perimenopause ) به دوره زمانی قبل از قطع سیکل ماهانه اطلاق می شود که طی آن سیکل ها نامنظم شده و علائم یائسگی و تغییرات هورمونی بارز می شوند.

بیشتر بخوانید
دسته‌بندی نشده

اکثر والدین این سوال و نگرانی را دارند که آیا قد فرزندانمان طبیعی است یا کمتر از حد طبیعی است ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت برای رشد کودکان منحنی های رشدی وجود دارد که بر حسب سن و جنس ، قد و وزن کودک در منحنی قرار داده می شود و بر حسب محل قرار گرفتن قد یا وزن کودک روی منحنی می توان تعیین کرد که آیا این کودک وزن یا قد نرمال یا بالاتر یا پایینتر از نرمال دارد.

بیشتر بخوانید
دسته‌بندی نشده

افزایش قند خون در یک خانم باردار که سابقه قبلی دیابت ندارد اگر یکی از آزمایشات زیر در یک خانم مثبت باشد وی مبتلا به دیابت بارداری است...

بیشتر بخوانید
دسته‌بندی نشده

بیماری دیابت ( قند خون ) امروزه در تمام دنیا با تجه به شیوه زندگی نامناسب ( شامل کم تحرکی ، رژیم غذایی غلط ) رو به گسترش است و یکی از معضلات جاهن امروز به شمار می رود.

بیشتر بخوانید